Ciekawe miejsca

Wzgórze Gęślica to najwyższe wzniesienie Wzgórz Krośnickich (242 m n.p.m.). Tuż przy szosie jest miejsce odpoczynku, a na samym wzgórzu wysoka wieża przeciwpożarowa należąca do Nadleśnictwa Milicz, niestety nie można na nią wejść. 

Na Wzgórze Gęślica prowadzi niebieski szlak rowerowy wokół Wzgórz Krośnickich. Jest to trasa dla wytrwałych, choć można ją podzielić na krótsze odcinki. Zdecydowanie polecamy ze względu na niezwykłe walory krajobrazowe.  

Wyprawę rozpoczynamy w Krośnicach, skąd kierujemy się do Wierzchowic. Stąd brukowaną drogą jedziemy na południe, obok leśniczówki Krośnice, a następnie przez las. Tu dotrzemy do szosy Krośnice–Bukowice, z której po krótkim odcinku skręcimy w prawo na leśną szosę. Droga ta doprowadzi nas w swoim najwyższym miejscu pod wzgórze Gęślica (242 m n.p.m.). Dalej szlak prowadzi przez Czeszów, Łazy, Bukowice, Olszówkę, Lędzinę, Brzostowo, Luboradów i Kotlarkę, z powrotem do Krośnic.  

Zdjęcia

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...