Wydarzenia

Na IX Rajd z cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na Dolny Śląsk – po mundialowej przerwie spotykamy się Miliczu, do którego prowadzi coraz więcej nowych szlaków, a wkrótce dotrze nawet rowerowa autostrada z samego Wrocławia!

To będzie krótka opowieść o sąsiedzkiej wizycie – czyli o wyprawie milickiego karpia na Kocie Pagóry. Tegoroczna trasa będzie próbą połączenia leśnych uroków Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy i otwartych przestrzeni malujących się pośród Wzgórz Trzebnickich. Co ciekawe, na północnej części szlaku wzniesień również nie zabraknie i nie będą one specjalnie ustępować tym "z południa". Przede wszystkim dlatego, że zamiast zawzięcie spierać się z podjazdami obdarzonymi lokalną czcią - po "Kocich Górach" postanowiliśmy prześlizgnąć się łagodnie, leniwie wijąc się i falując po dobrym asfalcie. Pomimo więc blisko tysiąca metrów przewyższenia na 118-kilometrowym dystansie, przygotowane trudności nie są specjalnie wygórowane – trasa zawiera kilka podjazdów o nachyleniu oscylującym przeważnie wokół 3-5%. Co jednak ważniejsze – szczególnie dla Uczestników ceniących walory widokowe i "lekką jazdę" – w tej sytuacji nie zabraknie też zjazdów, często bardzo przyjemnych i bezpiecznych. A dla zwolenników nieco krótszych wycieczek przygotowana została wersja MINI (70 km).

Opis trasy, harmonogram dnia, mapę oraz garść przydatnych informacji można znaleźć na podstronie wydarzenia:   http://rajdydlafrajdy.pl/edycja-2018/dolnoslaskie , a także w naszym Strava-Klubie:   www.strava.com/clubs/287421/group_events/346347   (chętni znajdą tam ślady tras do pobrania).
Odliczając czas do startu można też sobie podglądnąć, jak wyglądały nasze dotychczasowe rajdy -   rajdydlafrajdy.pl/edycja-2017   oraz   rajdydlafrajdy.pl/edycja-2018

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

UWAGA! Przez cały sezon startujemy o 11, natomiast Biuro Rajdów jest czynne od 9.

ZAPRASZAMY!!
rajdydlafrajdy.pl

Do udziału w rajdzie zapraszają również:
Dolnośląska Kraina Rowerowa
Gmina Milicz w Powiecie Milickim
Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej

Zdjęcia

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...