Trasy rowerowe

Odcinek żółtego szlaku biegnący na terenie gminy Milicz rozpoczyna się na północ od Czeszowa (gmina Zawonia), a kończy na północ od Brzezia (gmina Trzebnica).

Szlak ten ma długość 9,0 km. Jest on szlakiem w 100% leśnym, a drogi utwardzone stanowią jedynie 32%. Nawierzchnia szlaku jest dogodna dla turystyki rowerowej za wyjątkiem leśnego piaszczystego odcinka o długości prawie 2 km pomiędzy Czeszkowem, a drogą krajową nr 15. Szlak poprowadzony jest drogami leśnymi. Rekomenduje się prowadzenie rozmów z nadleśnictwem mających na celu utwardzenie piaszczystego odcinka szlaku.

Szlak przebiega na wysokości od około 129 m npm do maksymalnie 143 m npm. Różnica wzniesień jest niewielka, a na szlaku nie występują strome podjazdy. Najwyższy punkt szlaku znajduje się w pobliżu skrzyżowania szlaku z drogą krajową.

Trasy

Rodzaj nawierzchni: Droga utwardzona
Rodzaj oznakowania w terenie: żółty

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...