Trasy rowerowe

Szlak pomarańczowy Doliny Baryczy rozpoczyna się pod Odolanowem w woj. wielkopolskim, aż do Wyszanowa w woj. lubuskim, liczy ponad 70 km.

Opisana trasa przebiega w całości przez gminę Milicz i ma długość 53 km. Przebiega on w dwóch odcinkach: od granicy z gminą Żmigród do granicy z gminą Krośnice - 38,6 km oraz od granicy z gminą Krośnice do granicy z gminą Odolanów - 14,4 km. Na szlaku przeważa krajobraz otwarty - 42%. Udział dróg utwardzonych stanowi 78% długości szlaku. Nawierzchnia szlaku jest w większości dogodna dla turystyki rowerowej. W kilku miejscach występują trudne do przejechania piaszczyste odcinki drogi, jednak w większości są one krótkie i mało uciążliwe.

Szlak przebiega na wysokości od około 90 m npm do maksymalnie 167 m npm. 

Szlak poprowadzony jest mało ruchliwymi drogami lokalnymi i leśnymi a na odcinku 19,3 km biegnie łącznie z trasą dawnej kolejki wąskotorowej.  

Na szlaku znajdują się miejsca postojowe:

- wiata drewniana przy wyjeździe z Rudy Sułowskiej,

- przystanki na trasie dawnej kolejki wąskotorowej (wiaty, ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci) w miejscowościach Pracze, Karminek, Kaszowo, Milicz, Ruda Milicka i Grabownica,

- miejsce postojowe z wiatami i ławkami w Rudzie Milickiej, 

- leśne miejsce postojowe w okolicach Wróblińca. 

Trasy

Rodzaj nawierzchni: Droga utwardzona
Rodzaj oznakowania w terenie: pomarańczowy

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...