Aktualności

Zaproszenie kierujemy do miejsc noclegowych, obiektów gastronomicznych, rekreacyjnych, atrakcji turystycznych, miejsc obsługi turystów, które mają ofertę dedykowaną rowerzystom (lub chcieliby mieć) i zależy im na wspólnym działaniu oraz promocji.

Jeśli prowadzisz działalność na obszarze Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, spełniasz wszystkie kryteria obowiązkowe, chcesz współpracować w grupie usługodawców turystycznych i zależy Ci na zwiększeniu liczby turystów rowerowych w Twoim obiekcie, przyłącz się do sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej. 

O oznaczenie jako  MIEJSCE PRZYJAZNE ROWERZYSTOM w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej  mogą starać się podmioty prowadzące działalność na jej obszarze:  powiat milicki (gminy Cieszków, Krośnice, Milicz), powiat trzebnicki (gminy Oborniki Śląskie, Prusice, Trzebnica, Wisznia Mała, Zawonia, Żmigród), powiat górowski (gminy Góra, Jemielno, Niechlów, Wąsosz) oraz gminy Wołów, Dobroszyce i Twardogóra.  Wszystkie wymienione samorządy (poza Trzebnicą, Górą, Jemielnem i Niechlowem), są członkami Stowarzyszenia Gmin i Powiatów "Dolnośląska Kraina Rowerowa" i wspólnie budują markę regionu, poprzez różnorodne inwestycje w infrastrukturę rowerową - drogi rowerowe, modernizacja i oznakowanie szlaków i dojazdu do atrakcji, ogólnodostępne miejsca przystankowe, czy organizację wydarzeń rowerowych. 

Celem sieci MIEJSC PRZYJAZNYCH ROWERZYSTOM jest   wyróżnienie tych obiektów usługowych, które mają ofertę dostosowaną do potrzeb i oczekiwań rowerzystów oraz informowanie rowerzystów o tych miejscach.

 

Podmioty ubiegające się o oznaczenie muszą spełnić kilka kluczowych kryteriów, tj. :

- bezpieczny parking rowerowy 

- zamykane miejsce do bezpiecznego przechowania rowerów przez noc w obiektach noclegowych

- dostępność do informacji o obszarze: bezpłatnych ulotek, wizytówek, odpłatnych map, atlasów, przewodników itp.

- zestaw narzędzi do samodzielnej naprawy/regulacji roweru oraz kontakty do pobliskich sklepów i miejsc naprawy rowerów

- informacje o innych Miejscach Przyjaznych Rowerzystom,

- informacje o wypożyczalniach rowerów, organizowanych imprezach, wycieczkach rowerowych.

 

Mile widziane są też różne udogodnienia, np.:

- profesjonalny warsztat rowerowy

- podjazdy, stojaki dla rowerów

- myjka ciśnieniowa do mycia rowerów

- stacja do ładowania rowerów elektrycznych

- transport rowerzystów i rowerów

 

Otrzymanie oznaczenia jest bezpłatne, a podmiot otrzymuje stosowny certyfikat i tabliczkę do umieszczenia przez swoim lokalem. Informacje o ofercie pojawiają się na stronie   www.dolnoslaskakrainarowerowa.pl   oraz w publikacjach wydawanych przez Stowarzyszenie. Ofertę MPR promuje się na targach i festiwalach, na profilach w mediach społecznościowych. W zamian za to podmiot jest zobowiązany do współpracy i promocji sieci – umieszczenia informacji o sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, udzielania informacji o innych podmiotach, prowadzenia sprzedaży materiałów o obszarze, uczestnictwa w spotkaniach oraz akcjach promocyjnych, osobiście lub poprzez wkład rzeczowy (np. nagrody w konkursach).  

Chętne podmioty zapraszamy do składania wniosków.   Nabór trwa od 6 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020 W tym okresie należy wysłać wypełniony formularz, stosowne zaświadczenia (jeśli dotyczą), zdjęcia podmiotu, dla którego ma być przyznane oznaczenie, wskazujące na jego przyjazność dla rowerzystów. Wnioski, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane.

Wszystko należy przesłać mailem na adres:   dolnoslaskakrainarowerowa@gmail.com   lub, jeśli zdjęcia są bardzo duże, transferem poprzez   www.wetransfer.com   na podany powyżej adres.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem, gdzie opisane są kryteria obowiązkowe i nieobowiązkowe oraz procedura naboru.  

 

Informacje: dolnoslaskakrainarowerowa@gmail.com 

Załączniki

  • Pobierz Regulamin_Miejsca Przyjazne Rowerzystom w DKR_III nabór 2020.pdf
  • Pobierz Zał. 1 do Regulaminu.pdf
  • Pobierz Formularz zgłoszeniowy_MPR w DKR_III nabór 2020.docx
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...