Ciekawe miejsca

Muzeum Bombki mieści się w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym, który powstał w miejscu dawnej fabryki bombek w Miliczu. W latach 1951 – 2008 roku była to jedna z największych w Polsce manufaktur szklanych ozdób choinkowych. Rocznie wydmuchiwano w niej około miliona bombek. Część z nich sprzedawano w kraju, ale aż 90% milickiej produkcji szło na eksport: m.in. do USA, Kanady, Anglii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Niemiec, Australii i Nowej Zelandii.

Kiedy opustoszały hale fabryczne zostało miejsce dla historii i sztuki, czyli poszanowania tradycji, pracy ludzkich rąk i twórczych umysłów. W 2013 roku część Kreatywnego Obiektu Multifukcyjnego przeznaczono na wyeksponowanie ponad 6 tysięcy różnych wzorów ozdób choinkowych, ocalonych z fabrycznej wzorcowni. Misją muzeum jest poznawanie, chronienie, przybliżanie współczesnym i przekazywanie następnym pokoleniom kulturowego dziedzictwa Doliny Baryczy.

Podkreślenie bogatej wzorniczo kolekcji kolorem ekspozytorów rozbudza wyobraźnię, spontaniczność i witalność, sprawiając że magię świąt czuje się tu przez cały rok. W okresie zimowym miejsce to nabiera szczególnej mocy. Spacerując wśród wielobarwnych, podświetlanych ekspozytorów, z których skrzą się niezwykłe, małe dzieła sztuki, doświadcza się tej szczególnej atmosfery wszystkimi zmysłami. Dziś do Muzeum Bombki przyjeżdżają wycieczki szkole i przedszkolne na realizację programów świątecznych związanych z tradycją Bożego Narodzenia, a goście biznesowi odnajdują tu unikatową przestrzeń do organizacji świątecznych spotkań i noworocznych bankietów.

 

 

GODZINY OTWARCIA

KLIENCI INDYWIDUALNI
tylko w sezonie maj – wrzesień, sb. – nd. godz. 10:00 – 18:00

GRUPY ZORGANIZOWANE, WYCIECZKI SZKOLNE,
codziennie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu w biurze KOM

 

 

 

 

Zdjęcia

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...