O nas

W skutecznej promocji Dolnośląskiej Krainy Rowerowej mamy solidne wsparcie

RYSZARD SZURKOWSKI 

Ryszard Szurkowski jest legendą kolarstwa, jedną z najwybitniejszych osobowości w polskiej historii kolarstwa szosowego. Dwukrotny wicemistrz olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata, najbardziej znany ze zdominowania przez kilka lat z rzędu Wyścigu Pokoju, trzykrotny mistrz świata amatorów oraz dwunastokrotny mistrz Polski. Szczyt jego kariery przypadł na lata 70 -te. 

 fot. Łukasz Gościniak 

Ryszard Szurkowski, urodzony 12 stycznia 1946 roku w Świebodowie pod Krośnicami, swoją przygodę z kolarstwem, jako samouk i naturalny talent, rozpoczynał w Miliczu. Mimo, że od wielu lat mieszka w Warszawie, silnie identyfikuje się z Dolnośląską Krainą Rowerową. Wciąż ma tu rodzinę i dom, do którego często przyjeżdża. 2 razy do roku, z honorowym numerem 1, bierze udział w organizowanych przez gminę Krośnice Rajdzie Rowerowym Śladami Ryszarda Szurkowskiego. W rajdzie co roku biorą udział setki kolarzy amatorów, pasjonatów jazdy na rowerze, jak i wielbicieli Ryszarda Szurkowskiego. 

W roku 2017 Ryszard Szurkowski został AMBASADOREM DOLNOŚLĄSKIEJ KRAINY ROWEROWEJ. Swoim wizerunkiem wspiera nasze starania rozpropagowania obszaru, wraz z całą dostępną infrastrukturą ścieżek i szlaków rowerowych, atrakcjami turystycznymi, wydarzeniami i imprezami rowerowymi. 

 

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

 

Ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego finansowane są inwestycje w rozwój infrastruktury turystycznej na naszym obszarze - tj. drogi rowerowe, miejsca przystankowe. Samorząd finansuje również rozwój dróg i kolei lokalnych, które wspierają rozwój ruchu turystycznego wewnątrz Województwa. Wydział Promocji UMWD jest naszym bardzo ważnym partnerem w informowaniu o ofercie turystycznej Dolnośląskiej Krainy Rowerowej. 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...