Ciekawe miejsca

PASIEKA ZUZIA została założona w 2006 roku, jako owoc wieloletniej pszczelarskiej pasji. Znajduje się w malowniczym PARKU KRAJOBRAZOWYM DOLINY JEZIERZYCY i w KRAINIE ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH. To właśnie w DOMASZKOWIE, z dala od wielkomiejskich zanieczyszczeń, w sąsiedztwie przesyconego tradycją OPACTWA CYSTERSKIEGO LUBIĄŻ, powstają najlepsze miody.

Od 2015 roku prowadzimy EDUKACYJNĄ ŚCIEŻKĘ PSZCZELARSKĄ, ma ona charakter interaktywny. Poszerza wiedzę o roli pszczół, miododajności drzew, krzewów i kwiatów, co odzwierciedla się w pozyskiwaniu wyższych plonów dla rolników i sadowników. Tematyka ścieżki wpływa na świadomość ekologiczną ludzi, pokazuje jak ważny jest zawód pszczelarza, który jest zawodem ginącym.

Prowadzimy sprzedaż miodów i produktów pszczelich: miód z pyłkiem, lipowy, akacjowy, nawłociowy, mniszkowy, faceliowy, z propolisem, gryczany, wielokwiatowy, rzepakowy, spadziowy i fasolowy oraz pyłek pszczeli, propolis, pierzgę, orzechy w miodzie i świece z wosku pszczelego. Nasze miody wielokrotnie zdobywały nagrody w konkursach kulinarnych i na tradycyjną żywność.

Jesteśmy obecni na imprezach regionalnych.

Zainteresowanych wizytą w naszym gospodarstwie i na ścieżce edukacyjnej - szczególnie widziane grupy przedszkolaków i uczniów - prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny i umówienie wizyty. Dziękujemy!

Zdjęcia

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...