Ciekawe miejsca

Osada Stary Młyn, to kompleks historycznych obiektów w miejscowości Kuźniczysko w gminie Trzebnica. Głównym obiektem jest 320 letni szachulcowy budynek wodnego młyna, który od 2012 roku funkcjonuje jako muzeum techniki należące do Sieci Małych Muzeów Domowych, pod nazwą Izba Tradycji Młynarskich „W Starym Młynie”.

Wraz ze znajdującą się na tym samym terenie zabytkowym budynkiem gospodarczym, w którym znajduje się poniemiecki piec chlebowy są podstawą prowadzenia oferty edukacyjnej dla dzieci i młodzieży szkolnej – w ofercie posiadamy warsztaty młynarskie, wraz z własnoręcznym wypiekiem oraz szeroką gamę warsztatów rękodzielniczych.

Sąsiedztwo dwóch zrewitalizowanych i zarybionych młyńskich stawów, wśród których realizujemy właśnie projekt utworzenia Rodzinnego Parku Aktywności „Eko-Frajda” stanowi idealne miejsce rekreacji i aktywnego wypoczynku dla całych rodzin.  Zarówno szerokie groble stawów młyńskich, jak i przyległe do nich dzierżawione przez nas działki o łącznej powierzchni powyżej 2 ha stanowią idealne warunki do biwakowania, czy rozbicia namiotów.

Pole namiotowe uzbrojone w media (woda, prąd, internet) oraz toalety i wydzielone miejsce na ognisko stanowią idealną bazę dla turystów zainteresowanych spędzaniem wolnego czasu wśród natury (najbliższe sąsiedztwo obszaru Natura 2000). W ciągu najbliższych kilku miesięcy Osada nasza wzbogaci się też o Punkt Sprzedaży Tradycyjnego Produktu Rzemieślniczego, w którym zaopatrzyć się będzie można nie tylko w pamiątki z regionu, rękodzieło artystyczne, ale i skosztować tradycyjnego rzemieślniczego cydru, piwa czy własnoręcznie wypiekanych ciast. W przygotowaniu również oferta kulinarna oparta o zdrowe produkty lokalne.

Zdjęcia

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...