Trasy rowerowe

Odcinek czarnego szlaku nazwanego na drogowskazach "W Dolinę Baryczy", biegnący na terenie gminy Milicz rozpoczyna się na południe od Niesułowic, a kończy na wschód od miejscowości Nowy Zamek. Ma on 10,1 km.

Jest on szlakiem o krajobrazie w większości otwartym (52%), a drogi utwardzone stanowią na nim 71%. Nawierzchnia szlaku jest dogodna dla turystyki rowerowej za wyjątkiem krótkich piaszczystych odcinków przed Niesułowicami i za Nowym Zamkiem.
Szlak przebiega na wysokości od około 106 m npm do maksymalnie 147 m npm. Najwyższy punkt szlaku znajduje się na jego początku, tj. na granicy z gminą Krośnice. Dalej szlak opada, by w okolicach Rudy Milickiej ustabilizować się na wysokości około 106 m npm.

Trasa jest polecane ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze i krajobrazowe (stawy milickie), część trasy to ciąg pieszo-rowerowy (tzw. Grobla) ze stanowiskami do obserwacji ptaków. W Rudzie Milickiej warto przyjżeć się tradycyjnej zabudowie z czerwonej cegły (wjazd do wsi od strony Sławoszowic), witaczom w formie rzeźby Świętego Franciszka - patrona ekologów i ptasim oznaczeniom domów. W Rudzie M. znajduje się też wiekowy budynek w tradycyjnym stylu szachulcowym, nazywany Gajówką.

Trasy

Rodzaj nawierzchni: Droga utwardzona
Rodzaj oznakowania w terenie: czarny

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...