Trasy rowerowe

Szlak czerwony występujący na oznakowaniu pod nazwami "Trzebnicka pętla rowerowa" i "Trzebnicki pierścień rowerowy" przebiega przez zachodnią część gminy Milicz od drogi wojewódzkiej nr 439 poprzez miejscowości Ruda Sułowska, Grabówka, Olsza i Wilkowo. Szlak kończy się na granicy lasu w okolicy miejscowości Gatka położonej w gminie Żmigród.

Szlak ten ma długość 14,6 km. Dominuje na nim krajobraz otwarty, a drogi utwardzone stanowią prawie 85%. Nawierzchnia szlaku jest dogodna dla turystyki rowerowej za wyjątkiem leśnego piaszczystego odcinka o długości 2 km pomiędzy miejscowościami Wilkowo i Gatka.

Szlak przebiega na wysokości od około 92 m npm do maksymalnie 104 m npm. Różnica wzniesień jest niewielka, a na szlaku nie występują strome podjazdy.

Szlak poprowadzony jest mało ruchliwymi drogami lokalnymi i leśnymi. Jedynie na początku szlaku od granicy z gminą Żmigród, na odcinku kilkaset metrów szlak biegnie drogą wojewódzką.

Trasa wiedzie przez malownicze i rzadko uczęszczane zakątki, pośród stawów milickich, po granicy rezerwatu orgnitologicznego. 

Trasa prowadzi w 47% przez teren otwary, mało uczęszczany, w 30% przez tereny leśne i w 3-% teren zabudowany (wioski tj. Ruda Sułowska, Grabówka, Olsza, Wilkowo, okolice wsi Gatka). 

Nawierzchnia na szlaku zróżnicowana, dobrej jakości. W 85% utwardzona/asfaltowa, 14% piaszczysta, 1% gruntowa.  

Trasa jest polecana ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze i krajobrazowe. 

Czas przejazdu liczony jest dla średniej prędkości 15 km/h.

Bardzo prosimy zachować ciszę oraz zabrać ze sobą śmieci. 

Trasy

Rodzaj nawierzchni: Droga utwardzona
Rodzaj oznakowania w terenie: czerwony

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...