Ciekawe miejsca

Winnica położona jest na Wzgórzach Trzebnickich, porównywanych do włoskiej Toskanii, zaledwie 20 km od Wrocławia. W okolicy winnicy znajdują się piękne trasy rowerowe i piesze. 

Winnica 55-100 jest miejscem, które połączyło ludzi z pasją do tworzenia dobrego wina. Nazwa jest kodem pocztowym miejsca, w którym znajduje się winnica. Marka 55-100 symbolizuje niezapomniane spotkania, pamiątki wspaniałych doświadczeń oraz podróży do miejsc, w których można poczuć się jak na szczycie świata.

W ofercie Winnicy 55-100 znajduje się zwiedzanie winnicy i winiarni, zgłębianie tajników produkcji wina, degustacje win połączone z degustacją smakołyków pochodzących od lokalnych producentów. Mile widziane są grupy turystów - smakoszy, w tym rowerzystów czy osób podróżujących z psami. 

 

Większość prac w winnicy wykonywana jest ręcznie, co wpływa na wyjątkowy charakter szlachetnego trunku. Wino jest produktem rzemieślniczym oraz unikatowym. Smak, aromat i lekkość win sprawiają, że po jednej degustacji pojawia się apetyt na kolejne spotkanie z produkcją winnicy.

Winnica należy do sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska. Wina otrzymały również Dolnośląski Certyfikat Zielonej Doliny Żywności i Zdrowia przyznawany produktom lokalnym najwyższej jakości. Winnica jest miejscem przyjaznym rowerzystom oraz zwierzętom.

 

OFERTA FIRMY

 

  • Wina Muscaris

  • Wina Solaris

  • Wino Cuvée

  • Wina Solaris

  • Wina Regent

 

oraz

 

·         Jagoda kamczacka

·         Jagoda kamczacka z rabarbarem

·         Świdośliwa

·         Borówka amerykańska

 

Przetwory dostępne są wyłącznie na miejscu, a wina można nabyć w winnicy lub zamówić ich dostawę pod wskazany adres.


[EN]

Vineyard 55-100 is a place that brought together people with passion for the good wine creation. The message is simple, our name is the postal code of the place where we operate and grow vines. The vineyard is located on the North from Wrocław on the Trzebnickie Hills. The varieties that we grow are: Solaris, Muscaris and Regent. The vineyard welcomes guests every summer weekend by organizing guided tours and tastings.

 

UDOGODNIENIA DLA ROWERZYSTÓW:

- garaż dla rowerów 
- podjazdy dla rowerów
- stojaki na rowery
- myjka ciśnieniowa
- warsztat rowerowy

INNE UDOGODNIENIA:

- płatność kartą
- mówimy po angielsku 
- obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych
- możliwość bezpiecznego przechowania bagażu
- dostęp do internetu
- miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi
- miejsce przyjazne dla psów

Miejsca

Miejsce Przyjazne Rowerzystom: tak

Zdjęcia

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...