Trasy rowerowe

Polecana trasa ma długość 30 km i prowadzi z i do Winnicy 55-100 w Rzepotowicach pod Trzebnicą. Winnica 55-100 to Miejsce Przyjazne Rowerzystom. Można tu przyjechać, zostawić samochód, pojechać w trasę, a po powrocie odpocząć. Zachęcamy również do podróży szynobusem z Wroclawia, wówczas trasę rozpoczynamy w Trzebnicy i tu kończymy. 

Ze względu na położenie na Wzgórzach Trzebnickich trasa obfituje w mniejsze i większe podjazdy i ze względu na nawierzchnie najlepiej sprawdzają się na niej rowery górskie. Wyjazd w trasę warto połączyć z piknikiem w Winnicy, które są organizowane latem w weekendy. 

Przebieg trasy: Rzepotowice - Trzebnica - Raszów - Brochocin - Machnice - Piotrkowiczki - Wzgórze Wiszniak - Węgrzynów - Kowale - Przecławice - Rzepotowice  


 

Zwiedzanie winnicy podczas pikniku, fot. Marta Kamińska 


Polecane miejsca na trasie:

Marcinowo | Małe Muzeum Ludowe u Kowalskich (tel. 71 387 01 09/ +48 606 467 843), otwarte poniedziałek - piątek 10.00 - 17.00, sobota 12.00 - 17.00). 

Marian Kowalski od 46 lat zgromadził i pieczołowicie odrestaurował ok. 3000 eksponatów, które prezentowane są w kilku pomieszczeniach zwanych Izbami. Znajdują się w nich zabytkowe meble, zegary, kufry, stroje ludowe, wózki dziecięce, lalki, żelazka, lampy naftowe, broń, maszyny wojskowe, sprzęt strażacki, sprzęt gospodarstwa domowego i in. "Wuja" Marian zna historie znajdujących się tu przedmiotów i chętnie opowiada ich dzieje przy kromce wiejskiego chleba z wiejskim smalcem.  

Trzebnica | Jedno z piękniejszych miasteczek regionu. Bogata historia miasta zaczyna się już w XII wieku.  Osada ta powstała na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych, z Wrocławia przez Żmigród do Poznania oraz przez Milicz do Kalisza i Gniezna.  W 1202 r.  Henryk Brodaty ufundował tu kościół i klasztor, do którego w 1203 r. wprowadziły się przybyłe z Bambergu cysterki. Opactwo trzebnickie było pierwszym żeńskim klasztorem cysterskim na ziemiach polskich.  Od XIV wieku Trzebnica jest ośrodkiem kultu św. Jadwigi Śląskiej. Atrakcje Trzebnicy: zabudowa miejsca, bazylika, las bukowy z leśnym kościołem i drogą krzyżową, wokół Trzebnicy znajduje się wiele sadów i winnic, co powoduje, że okolica porównywana jest do włoskiej Toskanii.  

Machnice | Stok narciarski w Machnicach zimą, a latem punkt widokowy 

Piotrkowiczki - Wzgórze Wiszniak - najwyższe wzniesienie gminy Wisznia Mała, z którego rozpościera się piękny widok na okolicę. Od strony Piotrkowiczek podjazd jest zdecydowanie łatwiejszy niż od strony Węgrzynowa. 

 

 Przy przejrzystym niebie ze wzgórza Wiszniak widać panoramę Wrocławia, Śleżę na nawet Sudety, fot. M. Kamińska 


GDZIE ZJEŚĆ? 

1. Restauracja Česká Beseda, Tadeusza Kościuszki 18A, Trzebnica 

2.  Nova Bistro, ul. Obrońców Pokoju 10, Trzebnica

3. Restauracja Ratuszowa, Rynek 4, Trzebnica

4. Krowa Burgers, Chrobrego 6, Trzebnica

5. Pizzeria de Mauro, Obrońców Pokoju 2, Trzebnica 

6. Winnica 55-100 - catering podczas wydarzeń w Winnicy 


 


 

Chcesz GPX trasy?   Zgłoś się do nas: dolnoslaskakrainarowerowa@gmail.com  lub    biuro@dkr.travel.pl

 


 

POTRZEBUJESZ POMOCY W ORGANIZACJI POBYTU dla grupy?       Zgłoś się do nas: biuro@dkr.travel.pl

Jeśli jesteś zainteresowany pomocą w zaplanowaniu i przygotowaniu pobytu dla Twojej grupy oraz towarzystwem lokalnego przewodnika, który opowie o walorach regionu i zaprowadzi Cię do najciekawszych miejsc, zgłoś się do nas. (oferta odpłatna, ofertę przedstawiamy po niezobowiązującym kontakcie mailowym: biuro@dkr.travel.pl). Zapewniamy przewodników z uprawnieniami, dostępnymi w tygodniu i w weekendy, posługującymi się również językiem angielskim lub niemieckim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane techniczne trasy

Rodzaj nawierzchni: Droga gruntowa
Stopień trudności : trudna ze względu na dystans i przewyższenia
Rekomendowany rodzaj roweru : MTB
Standard : nieoznakowana trasa rowerowa
Charakter trasy: pętla
lokalizacja trasy: Wzgórza Trzebnickie/Kocie Góry
Oznakowanie w terenie : brak oznakowania

Zdjęcia

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...