Aktualności

W dniu 21 maja podpisaliśmy umowę na dofinansowanie w wysokości 5 000,00 zł na wydanie aktualizacji mapy dróg i szlaków rowerowych w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej oraz kalendarza z planerem. Dotacja została przyznana przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Dzięki otrzymanej dotacji wydamy aktualizację cieszącej się wielkim zainteresowaniem mapy całego obszaru, na której w pierwszej kolejności naniesione będą wszystkie szlaki - rowerowe, piesze, konne, kajakowe oraz drogi rowerowe, w tym również te planowane do wybudowania w kolejnych latach. Nowa mapa będzie zawierała również informacje o wytyczonych i oznakowanych łącznikam pomiędzy odcinkami dróg rowerowych, tak by ułatwić rowerzystom poruszanie się po regionie. Mapę będzie można wygrać w loteriach, konkursach podczas imprez rowerowych w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej. Będą też dostępne w Informacjach Turystycznych (Milicz, Żmigród, Krośnice) oraz w Miejscach Przyjaznych Rowerzystom (sieć ponad 40 obiektów usługowych). 

 

 

Wraz z mapą wydany zostanie kalendarz na rok 2022, zawierający zdjęcia wykonane podczas wypraw rowerowych, promujących najatrakcyjniejsze i najpiękniejsze trasy i miejsca. W kalendarium będzie też miejsce na notatki dot. planowania udziału w imprezach rowerowych. 

 

 

 

Rys. Kalendarz DKR  wydany w 2017 rok. 

 

Zaplanowaliśmy wydanie po 350 szt. map o kalendarzy, które pojawią się do końca listopada 2021 roku. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...