Aktualności

Na przełomie maja i czerwca zapraszamy słuchaczy Radio Wrocław na szlaki w Dolnośląska Kraina Rowerowa. W ten sposób chcemy Wam pokazać niektóre z perełek naszego obszaru i zachęcić do ich odwiedzania.

W ostatnią niedzielę 16 maja grupa składająca się z miłośników dwóch kółek z Wałbrzycha, Prusic, Siechnic, Polkowic, Kiełczowa i Wrocławia zjechała do malutkiej miejscowości z wielkim potencjałem - Borówek w Gmina Prusice .

Po zdrowym śniadaniu pełnym witamin , przygotowanym przez Stowarzyszenie Borówek w Skansenie Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Borówku, przywitaniu przez burmistrza Prusic Igor Bandrowicz wyjechaliśmy na blisko 30 km trasę \, która wiodła przez piękne tereny Gmina Prusice oraz Gmina i Miasto Oborniki Śląskie . Odwiedziliśmy Osolin , Bagno (dziękujemy za miłe przyjęcie i poczęstunek pani sołtys Katarzynie Jarczewskiej), jechaliśmy pięknymi alejami dębowymi i lipowymi do wsi Gródek, potem Piotrkowice i z powrotem do Borówka, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami Dziękujemy za fotorelację Annie Mikołajczyk z Radio Wrocław. Tu możecie odsłuchać niedzielne Ostre Koło z Borówka: 

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/107761/Ostre-Kolo-Radia-Wroclaw-16-maja-jestesmy-w-Borowku?fbclid=IwAR0w5txW8wwgqUUZsZi5m4RVoR_USn0O16bWvEqljYPIq83fnli4353Bges 

fot. Anna Mikołajczyk/Radio Wrocław

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...