Aktualności

Przygotowania do sezonu wiosennego zaczynają się już jesienią. Usługodawcy łączą siły i tworzą programy pobytowe oparte o swoje usługi. Będzie można nie tylko pojeździć rowerem z przewodnikiem, ale też pływać kajakiem, zwiedzać, degustować i pływać!

Z inicjatywą zbudowania aktarkcyjnych pakietów pobytowych dla różnych grup odbiorców (np. rodziny z dziećmi, seniorzy, pracownicy) do Miejsc Przyjaznych Rowerzystom wyszło Stowarzyszenie Gmin i Powiatów "Dolnośląska Kraina Rowerowa", które zarządza siecią Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. 

W założeniu chodzi o to, żeby rowerzyści nie tylko dowiadywali się o istniejącej ofercie, ale też z niej korzystali. Żeby ich zachęcić i ułatwić dotarcie do wybranych ofert, chcemy na rok 2022 przygotować pilotażowe pakiety pobytowe, czyli biletowane jedno- lub dwudniowe wycieczki, z programem opartym na usługach Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, np. wypożyczalni rowerów, przewodników, atrakcji, ośrodków sportowych, rękodzieła, hoteli i restauracji. Wycieczki będą organizowane w konkretne dni, w sezonie ciepłym. Chętni dowiedzą się o nich z reklam i żeby wziąć udział będą musieli zakupić bilet i przyjechać w ustalone miejsce w dniu wycieczki. Na miejscu będzie czekał organizator-przewodnik, który będzie towarzyszył grupie przez cały pobyt.

Pakiety są szykowane do grup maksymalnie 30-osobowych. Jeśli taka forma spędzania czasu spotka się z dużym zainteresowaniem, wycieczki wejdą na stałe do oferty Miejsc Przyjaznych Rowerzystom oraz powstaną kolejne programy. 

W ramach warsztatów służących przygotowaniu atrakcyjnych pakietów turustycznych, prowadzonych przez eksperta z branży turystyczno-uzdrowiskowej Piotra Grudzińskiego, uczestniczyło ok. 20 osób, reprezentujących następująće podmioty: gospodarstwo agroturystyczne i zajazd "Głowaczówka", gospodarstwo agroturystyczne "Pod Jesionami", Gminne Ośrodki Sportu i Rekreacji w Krośnicach i w Żmigrodzie, Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu, Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej, Stowarzyszenie "Borówek" - wypożyczalnia tandemów i organizacja rajdów rowerowych, Winnica Anna, Informacja Turystyczna "Baszta", Meander - spływy kajakowe Szlakiem Odry. 

 

Uczestnicy pracując w grupach przygotowali 2 ciekawe projekty pakietów. Pierwszy to oferta dla aktywnych: zwiedzanie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Żmigrodzie, następnie spływ kajakowy Baryczą, biesiada przy ognisku w Wąsoszu i powrót do Żmigrodu rowerami. Druga oferta skierowana jest do seniorów i polega na zwiedzaniu z przewodnikiem aktrakcji w Miliczu i okolicach, warsztaty rękodzielnicze w KOM, wypoczynek na basenie i zwiedzanie z degustacją w Winnicy Anna. Druga oferta jest pakietem dwudniowym z noclegiem a agroturystyce i wyżywieniem w restauracjach. 

W styczniu 2022 spotykamy się na doszlifowanie ofert, zaplanowaniu cen i terminów oraz wyborze kanałów promocji, sprzedaży i dystrybucji. Jeśli jakieś inne MPR są chętne do takie współpracy, to zapraszamy! 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...