Aktualności

Jeśli spełniasz kryteria - złóż wniosek i dołącz do grupy certyfikowanych usługodawców. Nabór trwa do 28 lutego 2022.

Jeśli prowadzisz działalność w branży usług turystycznych lub pokrewnych a Twoimi klientami są rowerzyści, działasz na obszarze Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, spełniasz wszystkie kryteria obowiązkowe, chcesz współpracować w grupie usługodawców turystycznych i zależy Ci na zwiększeniu liczby turystów rowerowych w Twoim obiekcie, przyłącz się do sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej. 

O oznaczenie jako MIEJSCE PRZYJAZNE ROWERZYSTOM w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej mogą starać się podmioty prowadzące działalność na jej obszarze: powiat milicki (gminy Cieszków, Krośnice, Milicz), powiat trzebnicki (gminy Oborniki Śląskie, Prusice, Trzebnica, Wisznia Mała, Zawonia, Żmigród) oraz gminy Wąsosz, Wołów, Dobroszyce i Twardogóra.  Wszystkie wymienione samorządy poza Trzebnicą, są członkami Stowarzyszenia Gmin i Powiatów "Dolnośląska Kraina Rowerowa" i wspólnie budują markę regionu, poprzez różnorodne inwestycje w infrastrukturę rowerową - drogi rowerowe, modernizacja i oznakowanie szlaków i dojazdu do atrakcji, ogólnodostępne miejsca przystankowe, czy organizację wydarzeń rowerowych. 

Celem sieci MIEJSC PRZYJAZNYCH ROWERZYSTOM jest wyróżnienie tych obiektów usługowych, które mają ofertę dostosowaną do potrzeb i oczekiwań rowerzystów oraz informowanie rowerzystów o tych miejscach.

Podmioty ubiegające się o oznaczenie muszą spełnić kilka kluczowych kryteriów, tj. :

- bezpieczny parking rowerowy, 

- zamykane miejsce do bezpiecznego przechowania rowerów przez noc (w obiektach noclegowych),

- dostępność do informacji o obszarze: bezpłatnych ulotek, wizytówek, odpłatnych map, atlasów, przewodników itp.,

- zestaw narzędzi do samodzielnej naprawy/regulacji roweru oraz kontakty do pobliskich sklepów i miejsc naprawy rowerów,

- informacje o innych Miejscach Przyjaznych Rowerzystom (koordynator sieci przekazuje pulę materiałów o MPR),

- informacje o wypożyczalniach rowerów, organizowanych imprezach, wycieczkach rowerowych.

 

Mile widziane są też różne udogodnienia, np.:

- profesjonalny warsztat rowerowy

- podjazdy, stojaki dla rowerów

- myjka ciśnieniowa do mycia rowerów

- stacja do ładowania rowerów elektrycznych

- transport rowerzystów i rowerów

 

Otrzymanie oznaczenia jest bezpłatne, a podmiot otrzymuje stosowny certyfikat i tabliczkę do umieszczenia przed swoim lokalem. Informacje udostępnone przez właściciela MPR pojawiają się na stronie  www.dolnoslaskakrainarowerowa.pl  oraz w publikacjach wydawanych przez Stowarzyszenie. Ofertę MPR promuje się na targach i festiwalach, na profilach w mediach społecznościowych. W zamian za to podmiot jest zobowiązany do współpracy i promocji sieci – umieszczenia informacji o sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, udzielania informacji o innych podmiotach, prowadzenia sprzedaży materiałów o obszarze, uczestnictwa w spotkaniach oraz akcjach promocyjnych, osobiście i poprzez wkład rzeczowy (np. nagrody w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie, vouchery na usługi).  

Chętne podmioty zapraszamy do składania wniosków.  Nabór trwa  od **** 1 do 28 lutego 2022 ****. W tym okresie należy wysłać wypełniony formularz, stosowne zaświadczenia (jeśli dotyczą), zdjęcia podmiotu, dla którego ma być przyznane oznaczenie, wskazujące na jego przyjazność dla rowerzystów. Wnioski, które wpłyną po terminie, będą rozpatrywane w następnym naborze w roku 2023. 

Wszystko należy przesłać mailem na adres:  dolnoslaskakrainarowerowa@gmail.com lub, jeśli zdjęcia są bardzo duże, transferem poprzez       www.wetransfer.com na podany powyżej adres.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem, gdzie opisane są kryteria obowiązkowe i nieobowiązkowe oraz procedura naboru, zobowiążania i przywileje wynikające z członkostwa w sieci (np. obowiązek oznakowania czy przekazanie vouchera na swoje usługi).   

Informacje: dolnoslaskakrainarowerowa@gmail.com 

Załączniki

  • Pobierz 2022_Regulamin_Miejsca Przyjazne Rowerzystom w DKR_V nabór 2022.pdf
  • Pobierz 2022_Zał. 1 do Regulaminu.pdf
  • Pobierz 2022_Formularz zgłoszeniowy_MPR w DKR_V nabór 2022.docx
  • Pobierz 2022_Formularz zgłoszeniowy_MPR w DKR_V nabór 2022.pdf
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...