Aktualności

W piękne trasy wokół Obornik Śląskich zabrali rowerzystów członkowie Klubu Rowerowego OŚ Racing Team.

W niedzielę 8 maja, na zaproszenie Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, do Obornik Śl. zawitało Radio Wrocław z popularnym programem radiowym na żywo pt. #OstreKoło. 

20 radiosłuchaczy, którzy wylosowali udział w wydarzeniu, przyjechało do Obornik Śląskich z różnych stron Dolnego Śląska, aby zapoznać się z miejscowymi trasami rowerowymi i czekającymi na turystów atrakcjami. Przed wyjazdem w teren zostali przywitani przez gospodarzy i poczęstowani pożywnym śniadaniem, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bagnie. W tym czasie lokalni zawodnicy i działacze rowerowi Mateusz Kowalczyk, Kamil Król, Marcin Pokarowski, Wojciech Więcłaś oraz Marek Rakowski rozmawiali na antenie z redaktorem Krzyztofem Majewskim. 

O godz. 11.00 do osób zaproszonych przez radio dołączyła liczna grupa mieszkańców i wspólnie wyruszyliśmy w trasę przygotowaną przez członków obornickiego klubu rowerowego OŚ Racing Team. Trasa wiodła przez przepiękne tereny wiejskie i leśne gminy: Oborniki Śląskie - Nowosielce - Lubnów - Uraz, z postojem w MIasteczku Portowym - Rościsławice, Bagno - Wielka Lipa - Oborniki Śląskie. Trasa nas zachwyciła, a opieka przewodników była profesjonalna. 

Od Dolnośląskiej Krainy Rowerowej uczestnicy otrzymali tradycyjnie pakiety gadżetówpromocyjnych i wzięli udział w ognisku z kiełbaskami, kawą i domowym ciastem.

 

 

Kolejny program Ostre Koło z Radiem Wrocław odbędzie się 12 czerwca w Mienicach, gm. Wisznia Mała

Zdjęcia: Anna Skupień, Radio Wrocław

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...