Aktualności

W piękną trasę po Wzgórzach Trzebnickich zabrał rowerzystów Paweł Kubacki.

W niedzielę 12 czerwca, na zaproszenie Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, do Mienic w gm. Wisznia Mała zawitało Radio Wrocław z popularnym programem radiowym na żywo pt.   #Ostre Koło. W tym czasie odbywała się tam ważna lokalnie impreza rowerowa - Wyścig MTB w Mienicach. 

20 radiosłuchaczy, którzy wylosowali udział w wydarzeniu, przyjechało do Mienic z różnych stron Dolnego Śląska, aby zapoznać się z miejscowymi trasami rowerowymi i czekającymi na turystów atrakcjami. Przed wyjazdem w teren zostali przywitani przez gospodarzy i orzymali prowiant na drogę. W tym czasie lokalni zawodnicy i działacze rowerowi m.in. Paweł Kubacki, Piotr Adamczyk oraz wójt gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki rozmawiali na antenie z redaktorem Krzyztofem Majewskim na temat tras rowerowych i wydarzeń sportowych. 

 

 

O godz. 11.00 do osób zaproszonych przez radio dołączyła liczna grupa mieszkańców i grup rowerowych (m.in. Aktywni w Dolinie Baryczy) i wspólnie wyruszyliśmy w trasę przygotowaną przez Pawła Kubackiego, instruktora turystyki rowerowej. Trasa wiodła przez okoliczne wioski i miasteczka, prowadziła do aktakcji i zabytów, by zakończyć się na najwyższym wzniesniu okolic - Wiszniaku, skąd rozpościera się piękny widok na okolice. 

 

 

 

Od Dolnośląskiej Krainy Rowerowej uczestnicy otrzymali tradycyjnie pakiety gadżetów promocyjnych. 

Kolejny program Ostre Koło z Radiem Wrocław odbędzie się 19 czerwca w Żmigrodzie. 

Zdjęcia: Marta Kamińska (DKR), zdjecia z trasy: Paweł Kubacki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...