Aktualności

W piękną trasę drogami rowerowymi wokół Żmigrodu zabrała rowerzystów instruktorka Małgorzata Słota.

W niedzielę 19 czerwca, na zaproszenie organizatora Grand Prix Doliny Baryczy w ramach Via Dolny Śląsk - Dolnośląskiego Związku Kolarskiego - do Żmigrodu zawitało Radio Wrocław z popularnym programem radiowym na żywo pt.  #Ostre Koło.  

20 radiosłuchaczy, którzy wylosowali udział w wydarzeniu, przyjechało do Mienic z różnych stron Dolnego Śląska, aby zapoznać się z miejscowymi trasami rowerowymi i czekającymi na turystów atrakcjami. Przed wyjazdem w teren zostali przywitani przez gospodarzy i wspólnie zjedli śniadanie przygotowane w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. W tym czasie lokalne władze i działacze rowerowi tj. Starosta Małgorzata Matusiak, wicestarosta Grzegorz Terebun, burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski oraz prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Rafał Jurkowlaniec rozmawiali na antenie radia o inwestycjach w infrastrukturę dla rowerów i wydarzeniach sportowych. 

Ok. godz. 11.00 goście rowerowi wyjechali w trasę pod opieką instruktor Małgorzaty Słoty. Trasa prowadziła ze żmigrodzkiego rynku, przez zespół pałacowo - parkowy, drogą rowerową wzdłuż Baryczy, następnie przez Jamnik, Osiek, Przedkowice, Kanclerzowice i z powrotem do Żmigrodu.

Od Dolnośląskiej Krainy Rowerowej uczestnicy otrzymali tradycyjnie pakiety gadżetów promocyjnych. 

Zdjęcia: Małgorzata Słota

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...