Aktualności

VI edycję święta rowerzystów organizujemy tym razem w gminie Milicz, wraz z KOM, Urzędem Miejskim i ZHP Hufcem Powiatu Milickiego.

Wraz z instruktorami rowerowymi przygotowaliśmy 3 różne trasy rowerowe, którymi przejedziemy pomiędzy 9.00 a 14.00. Na godzinę 14.00 planowany jest przyjazd wszystkich grup do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu (KOM). Tam odbędzie się piknik rowerowy, który potrwa do godz. 16.00.  

 ZASADY UDZIAŁU W części I wydarzenia - wyjazd na jedną z trzech tras:

Zapraszamy rowerzystów do udziału w wyjeździe na jedną z 3 zaplanowanych tras. Każdą trasę przejedziecie z instruktorem rowerowym (przewodnikiem). Opis tras w osobnym rozdziale poniżej.

1/ Trasa rodzinna ok. 25 km

2/ Trasa średnia ok. 50 km

3/ Trasa długa ok. 65 km

Udział wymaga wcześniejszego zgłoszenia i opłacenia wpisowego.


 

ZGŁOSZENIE ORAZ WPISOWE

Zgłoszenia należy dokonać mailowo na adres: rowerem24@gmail.com Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 września (środa).

W zgłoszeniu należy podać: imiona i nazwiska uczestników oraz wybraną trasę (km), numer kontaktowy.

Opłaty wpisowanego należy dokonać w dniu rajdu, w wysokości: 15 zł od osoby pełnoletniej oraz 10 zł od osób niepełnoletnich lub wciąż uczących się do 26. roku życia. Przy zapisach należy okazać aktualną legitymację szkolną lub studencką upoważniającą do zniżki. Płatność tylko GOTÓWKĄ.

W ramach opłaty uczestnicy mają zapewnione: opiekę przewodnika, pamiątkową odznakę, grochówkę z pieczywem po przyjeździe na metę, wodę, bilet do Muzuem Bombki, los uprawniający do udziału w konkursie i zdobycia nagród ufundowanych przez DKR, MPR i innych sponsorów. 

Osoby w wieku do 18. roku życia mogą wziąć udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.


OPIS TRAS (przy zgłoszeniu należy podać wybraną trasę):

!! Wszystkie trasy startują z Milicza, ale z różnych lokalizacji oraz o różnych godzinach. Wszystkie trasy mają metę na terenie rekreacyjnym przy KOM w Miliczu, ul. Dąbrowskiego 3. Planowany powrót grup z tras w godzinach 13:00 - 14.30. 

Każda trasa jest przygotowana przez zespół przewodników rowerowych, którzy będą towarzyszyć uczestnikom od startu, do mety, dbać o bezpieczeństwo, przestrzeganie zasad ruchu i prawidłowy przejazd. 

 

1.  TRASA RODZINNA - dystans ok. 25 km

Przebieg: Milicz Zalew - Ruda Milicka - Niesułowice - Czatkowice - Grabownica (wieża widokowa) - Ruda Milicka - Milicz KOM

Warunki na trasie: droga rowerowa szutrowa, drogi asfaltowe z ruchem innych pojazdów, drogi leśne, trasa płaska, bez podjazdów.

Wiek uczestników: Trasa dla każdego, zachęcamy rodziny z dziećmi w fotelikach, przyczepkach i swobodnie samodzielnie jeżdżących) oraz seniorów.

Miejsce zbiórki i startu: Milicz, parking nad zalewem milickim przy ul. Kolejowej (możliwość nieodpłatnego pozostawienia samochodu); 

Godzina startu: 09.00 - prosimy o wcześniejsze przybycie

Przewodnicy: Stanisław Dajczman, Janusz Dajczman, Anna Dajczman, asysta: Łukasz Dziarkowski, Alicja Dziarkowska, Wojciech Dziarkowski 

 

2. TRASA ŚREDNIA - dystans ok. 50 km

Przebieg: Milicz Zalew - Ruda Milicka – Stawno - Nowy Zamek - Trzebicko - Cieszków - Rakłowice - Pomorsko - Wszewilki - Milicz Pałac Maltzanów i Zamek (opcjonalnie Ostoja Konika Polskiego - Koruszka) - Milicz (KOM) 

Warunki na trasie: droga rowerowa szutrowa, drogi asfaltowe z ruchem innych pojazdów, drogi leśne utwardzone. Jeden dłuższy podjazd pod Trzebicko. 

Wiek uczestników: 10+, wymagana dobra kondycja ze względu na dystans i długi podjazd w Trzebicku. 

Miejsce zbiórki i startu: Milicz, parking nad zalewem rekreacyjnym, przy ul. Kolejowej  (możliwość nieodpłatnego pozostawienia samochodu, w pobliżu PKP); 

Godzina startu: 10.00 - Zbiórka: 09:30 

Przewodnicy: Marcin Mruk, asysta: Małgorzata Słota, Łukasz Wójtowicz 

 

3. TRASA DŁUGA - dystans ok. 65 km 

Przebieg:  Milicz KOM - Ruda Milicka – Grabownica - Henrykowice - Borzynowo - Możdżanów Moja Wola - Janisławice - Stara Huta - Kuźnica Czeszycka - Luboradów - Żeleźniki - Krośnice - Wąbnice - Wałkowa - Milicz (KOM) 

Warunki na trasie: drogi asfaltowe z ruchem innych pojazdów, drogi gruntowe i leśne utwardzone, trasa MTB

Wiek uczestników:   16+, wymagana dobra kondycja ze względu na dystans i terenowe warunki. 

Miejsce zbiórki i startu:   Milicz, KOM, ul. Dąbrowskiego (możliwość nieodpłatnego pozostawienia samochodu wzdłuż ul. Powstańców Wlkp.); 

Godzina startu:   09.00 - Zbiórka: 08:30 

Przewodnicy:   Dariusz Budnik, Daniel Lorek


 

WSPÓLNY PIKNIK ROWEROWY REKREACYJNO-EDUKACYJNY

Piknik odbędzie się na terenie przy KOM dla uczestników tras, ale też dla innych chętnych, w godzinach 14.00 - 16.00. 

Podczas pikniku będzie można zwiedzać Muzuem Bombki i Salę Druha Bolka (uczestnicy rajdu bezpłatnie, pozostali w cenie 16 zł normalny i 13 zł ulgowy), wziąć udział w grach i zabawach sprawnościowych przygotowanych przez harcerzy z Hufca ZHP Powiatu Milickiego. Poza tym odbęda się pokazy udzielania pierwszej pomocy, zwłaszcza w kontekście zdarzeń rowerowych, pokaz akrobacji rowerowych i warsztaty z drobnych napraw roweru przy stoisku DawBike. 

Wszystkie szczegóły dot. wydarzenia są zawarte w REGULAMINIE poniżej oraz na załączonym plakacie. 


 

Załączniki

  • pobierz Regulamin Dnia bez Samochodu_24.09.2023.pdf
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...