Aktualności

VI edycję święta rowerzystów organizujemy tym razem w gminie Milicz, wraz z KOM, Urzędem Miejskim i ZHP Hufcem Powiatu Milickiego.

Wraz z instruktorami rowerowymi przygotowaliśmy 3 różne trasy rowerowe, którymi przejedziemy pomiędzy 9.00 a 14.00. Na godzinę 14.00 planowany jest przyjazd wszystkich grup do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu (KOM). Tam odbędzie się piknik rowerowy, który potrwa do godz. 16.00.  

 ZASADY UDZIAŁU W części I wydarzenia - wyjazd na jedną z trzech tras:

Zapraszamy rowerzystów do udziału w wyjeździe na jedną z 3 zaplanowanych tras. Każdą trasę przejedziecie z instruktorem rowerowym (przewodnikiem). Opis tras w osobnym rozdziale poniżej.

1/ Trasa rodzinna ok. 25 km

2/ Trasa średnia ok. 50 km

3/ Trasa długa ok. 65 km

Udział wymaga wcześniejszego zgłoszenia i opłacenia wpisowego.


 

ZGŁOSZENIE ORAZ WPISOWE

Zgłoszenia należy dokonać mailowo na adres: rowerem24@gmail.com Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 września (środa).

W zgłoszeniu należy podać: imiona i nazwiska uczestników oraz wybraną trasę (km), numer kontaktowy.

Opłaty wpisowanego należy dokonać w dniu rajdu, w wysokości: 15 zł od osoby pełnoletniej oraz 10 zł od osób niepełnoletnich lub wciąż uczących się do 26. roku życia. Przy zapisach należy okazać aktualną legitymację szkolną lub studencką upoważniającą do zniżki.

W ramach opłaty uczestnicy mają zapewnione: opiekę przewodnika, pamiątkową odznakę, grochówkę z pieczywem po przyjeździe na metę, wodę, bilet do Muzuem Bombki, los uprawniający do udziału w konkursie i zdobycia nagród ufundowanych przez DKR, MPR i innych sponsorów. 

Osoby w wieku do 18. roku życia mogą wziąć udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.


OPIS TRAS (przy zgłoszeniu należy podać wybraną trasę):

!! Wszystkie trasy startują z Milicza, ale z różnych lokalizacji oraz o różnych godzinach. Wszystkie trasy mają metę na terenie rekreacyjnym przy KOM w Miliczu, ul. Dąbrowskiego 3. Planowany powrót grup z tras w godzinach 13:00 - 14.30. 

Każda trasa jest przygotowana przez zespół przewodników rowerowych, którzy będą towarzyszyć uczestnikom od startu, do mety, dbać o bezpieczeństwo, przestrzeganie zasad ruchu i prawidłowy przejazd. 

 

1.  TRASA RODZINNA - dystans ok. 25 km

Przebieg: Milicz Sułowska - Ruda Milicka - Grabownica (wieża widokowa) - Czatkowice - Niesułowice - Ruda Milicka - Milicz KOM

Warunki na trasie: droga rowerowa szutrowa, drogi asfaltowe z ruchem innych pojazdów, drogi leśne, trasa płaska, bez podjazdów.

Wiek uczestników: Trasa dla każdego, zachęcamy rodziny z dziećmi w fotelikach, przyczepkach i swobodnie samodzielnie jeżdżących) oraz seniorów.

Miejsce zbiórki i startu: Milicz, parking przy ul. Sułowskiej (możliwość nieodpłatnego pozostawienia samochodu); 

Godzina startu: 09.00 - prosimy o wcześniejsze przybycie

Przewodnicy: Mariola Kaczmar, Krzysztof Jerzy Firek 

 

2. TRASA ŚREDNIA - dystans ok. 50 km

Przebieg: Milicz Zalew - Ruda Milicka – Stawno - Nowy Zamek - Trzebicko - Cieszków - Rakłowice - Pomorsko - Wszewilki - Milicz Pałac Maltzanów i Zamek (opcjonalnie Ostoja Konika Polskiego - Koruszka) - Milicz (KOM) 

Warunki na trasie: droga rowerowa szutrowa, drogi asfaltowe z ruchem innych pojazdów, drogi leśne utwardzone. Jeden dłuższy podjazd pod Trzebicko. 

Wiek uczestników: 10+, wymagana dobra kondycja ze względu na dystans i długi podjazd w Trzebicku. 

Miejsce zbiórki i startu: Milicz, parking nad zalewem rekreacyjnym, przy ul. Kolejowej  (możliwość nieodpłatnego pozostawienia samochodu, w pobliżu PKP); 

Godzina startu: 10.00 - prosimy o wcześniejsze przybycie

Przewodnicy: Marcin Mruk, Małgorzata Słota

 

3. TRASA DŁUGA - dystans ok. 65 km 

Przebieg:  Milicz KOM - Ruda Milicka – Grabownica - Henrykowice - Borzynowo - Możdżanów Moja Wola - Janisławice - Stara Huta - Kuźnica Czeszycka - Luboradów - Żeleźniki - Krośnice - Wąbnice - Wałkowa - Milicz (KOM) 

Warunki na trasie: drogi asfaltowe z ruchem innych pojazdów, drogi gruntowe i leśne utwardzone, trasa MTB

Wiek uczestników:   16+, wymagana dobra kondycja ze względu na dystans i terenowe warunki. 

Miejsce zbiórki i startu:   Milicz, KOM, ul. Dąbrowskiego (możliwość nieodpłatnego pozostawienia samochodu); 

Godzina startu:   09.00 - prosimy o wcześniejsze przybycie

Przewodnicy:   Dariusz Budnik, Daniel Lorek


 

WSPÓLNY PIKNIK ROWEROWY REKREACYJNO-EDUKACYJNY

Piknik odbędzie się na terenie przy KOM dla uczestników tras, ale też dla innych chętnych, w godzinach 14.00 - 16.00. 

Podczas pikniku będzie można zwiedzać Muzuem Bombki i Salę Druha Bolka (uczestnicy rajdu bezpłatnie, pozostali w cenie 16 zł normalny i 13 zł ulgowy), wziąć udział w grach i zabawach sprawnościowych przygotowanych przez harcerzy z Hufca ZHP Powiatu Milickiego. Poza tym odbęda się pokazy udzielania pierwszej pomocy, zwłaszcza w kontekście zdarzeń rowerowych, pokaz akrobacji rowerowych i warsztaty z drobnych napraw roweru przy stoisku DawBike. 

Wszystkie szczegóły dot. wydarzenia są zawarte w REGULAMINIE poniżej oraz na załączonym plakacie. 


 

Załączniki

  • Pobierz Regulamin Dnia bez Samochodu_24.09.2023.pdf
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...