Aktualności

Prace budowlane dla I etapu inwestycji rozpoczną się już w lipcu 2017.

Gmina Prusice z burmistrzem Igorem Bandrowiczem na czele, jako lider projektu budowy dróg rowerowych w powiecie trzebnickim, milickim i wołowskim podpisała umowy z wykonawcami na budowę trzech odcinków dróg w ramach I etapu: w Miliczu, w Prusicach oraz w Żmigrodzie. W najbliższym czasie zostanie podpisana również umowa na drogi rowerowe w gminie Wołów.

Budowa dróg rowerowych w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej ruszy już w lipcu. W gminie Prusice oraz Żmigród drogi mają powstać do połowy grudnia 2017.

Wykonawcą inwestycji w Miliczu na odcinku Sułów-Gruszeczka zostało Konsorcjum Ćwik reprezentowane przez Tadeusza Ćwika, z Wińska, za kwotę 692 883, 70 zł. Drogi rowerowe w gminie Prusice za 4 719 510,00 zł i w gminie Żmigród za 4 186 920,00 zł wybuduje firma Pro-Tra Building sp. z o.o. z Wrocławia, reprezentowana przez Prezesa Leszka Ziajkę.

W ramach pierwszego etapu zadania powstanie 22,27 km wybudowanych dróg dla rowerów, w tym w gminie Wołów na trasie Wołów – Mojęcice, w gminie Prusice – od Wszemirowa przez Prusice, Pietrowice Małe i Ligotkę do Dobrosławic (Gmina Żmigród), a następnie przez Przedkowice - Powidzko – Kanclerzowice – Żmigród do Milicza.

Na terenie gminy Prusice będzie to 6,5 km ścieżek. Na fragmencie drogi rowerowej od Wszemirowa powstaną również miejsca postojowe, a także miejsca odpoczynku. Docelowo na terenie gminy Prusice ma powstać ok. 42 km ścieżek rowerowych.

Partnerstwo na tę ważną inwestycję dla naszego regionu pozyskało ponad 6,5 mln zł z RPO WD na lata 2014-2020. Docelowo kwota dofinansowania wyniesie ponad 9 mln zł, a całkowita wartość zadania ponad 12 mln zł.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...