Aktualności

Zarząd, w którego skład wchodzą włodarze gmin i powiatów członkowskich, obradował w siedzibie Stowarzyszenia w dn. 21 listopada 2017. 

Obecni włodarze w składzie: Robert Lewandowski (prezes, burmistrz Żmigrodu), Piotr Lech (wiceprezes, burmistrz Milicza), Agnieszka Wersta (skarbnik, wójt Zawoni), Andrzej Biały (członek, wójt Krośnic), Ignacy Miecznikowski (członek, wójt Cieszkowa), Jakub Bronowicki (członek, wójt Wiszni Małej), Artur Ciosek (członek, wójt Dobroszyc), Piotr Wołowicz (członek, starosta górowski) oraz Dariusz Chmura (członek, burmistrz Wołowa), dyskutowali nad zmianami zapisów w statucie Stowarzyszenia, zasugerowanym przez radcę prawnego, aby usprawnić prace Stowarzyszenia, zwłaszcza jego organów. Propozycje zmian w statucie będą następnie przedłożone do uchwalenia Walnemu Zebraniu Członków, które odbędzie się w pierwszym kwartale 2018. 

Obszerna część obrad dotyczyła merytorycznego planu bracy biura, harmonogramu czasowego oraz budżetu na rok 2018. Zarząd jednogłośnie zaakceptował propozycję planu pracy, przedłożoną przez dyrektor biura, skonsultowaną wcześniej z grupą roboczą. I tak do najważniejszych zadań realizowanych w roku 2018 należą:

Koordynacja i promocja cyklu ROWEREM NA OKRĄGŁO, do którego wyłączenie imprezy rowerowe zgłaszają samorządy, organizacje, usługodawcy z obszaru Stowarzyszenia, czyli Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, organizacja rowerowych wycieczek edukacyjnych, wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, udział w II Dolnośląskim Festiwalu Rowerowym w Hali Stulecia we Wrocławiu z kompleksową ofertą turystyczną obszaru, promocja nowo powstałego i mającego niebawem swoją premierę portalu dolnoslaskakrainarowerowa.pl, przygotowanie aplikacji mobilnej na smartfony, wydanie mapy o regionie, inwentaryzacja szlaków rowerowych oraz organizacja plebiscytu na MIEJSCA PRZYJAZNE ROWERZYSTOM.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...