Aktualności

Łącznie 35 km ścieżek przybędzie w gminach Cieszków, Krośnice, Milicz.

Ponad 5 mln zł dofinansowania na budowę ścieżek w powiecie milickim dla gmin Cieszków, Krośnice i Milicz. Nowe ścieżki i trasy rowerowe będą miały łączną długość 35 km.

Wniosek był składany w roku 2017 w ramach partnerstwa samorządów lokalnych. 

Ze względu na zróżnicowanie terenu oraz infrastruktury drogowej wykonanie infrastruktury rowerowej na poszczególnych odcinkach będzie wiązało się z różnymi robotami, dlatego rozwiązania te podzielono na 5 typów:

1. Droga dla rowerów z obrzeżami,
2. Droga dla rowerów z obrzeżami i utwardzonym poboczem,
3. Droga dla rowerów z obrzeżami i utwardzonym poboczem, na rowie drogowym,
4. Droga dla rowerów z obrzeżami i krawężnikiem,
5. Droga z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, z obrzeżami,
6. oznakowanie znakiem P-27 (tzw. sierżanty - znaki poziome, malowane na asfalcie).

Nowe odcinki:

gmina Cieszków - z Nowego Zamku (granica gminy), przez Góry, Trzebicko, Wężowice, Zwierzzyniec, w stronę Chachalni - połączenie ze ścieżką w gminie Krotoszyn).

gmina Krośnice - z Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, przez Wąbnice i Niesułowice, do Rudy Milickiej, gdzie nowa ścieżka połączy się z istniejącą ścieżką trasą dawnej kolei wąskotorowej.

gmina Milicz - tu powstaną 3 nowe odcinki: z Sułowa do Rudy Sułowskiej, z Grabownicy do Bracławia (przedłużenie isteniejące ścieżki trasą dawnej kolejki wąskotorowej, obecnie ścieżka kończy się w Grabownicy) oraz z Nowego Grodziska do Nowego Zamku (przedłużenie trasy biegnącej groblą między stawami, w kierunku granicy z gminą Cieszków, która stamtąd będzie relizowała swój odcinek w kierunku Gór, Trzebicka i dalej.).

Trzymamy kciuki za powodzenie inwestycji! 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...