Aktualności

Prowadzisz działalność usługową na terenie Dolnośląskiej Krainy Rowerowej? Twoimi gośćmi często są rowerzyści? A może mogliby być, ale nie przyjeżdżają? Jeśli spełniasz kryteria przyjazności dla rowerzystów, możesz ubiegać się o członkostwo w sieci wzajemnej promocji.

O oznaczenie jako MIEJSCE PRZYJAZNE ROWERZYSTOM w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej mogą starać się wszystkie podmioty prowadzące działalność na jej obszarze: powiat milicki (gminy Cieszków, Krośnice, Milicz), powiat trzebnicki (gminy Oborniki Śląskie, Prusice, Trzebnica, Wisznia Mała, Zawonia, Żmigród), powiat górowski (gminy Góra, Jemielno, Niechlów, Wąsosz) oraz gminy Wołów, Dobroszyce i Twardogóra. Wszystkie wymienione samorządy (poza gminami powiatu górowskiego), są członkami Stowarzyszenia Gmin i Powiatów "Dolnośląska Kraina Rowerowa" (do niedawna Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy) i wspólnie budują markę regionu, poprzez różnorodne inwestycje w infrastrukturę rowerową - drogi rowerowe, modernizacja i oznakowanie szlaków i dojazdu do atrakcji, ogólnodostępne miejsca przystankowe, czy organizację wydarzeń rowerowych. 

Celem sieci MIEJSC PRZYJAZNYCH ROWERZYSTOM jest wyróżnienie tych obiektów usługowych, które mają ofertę dostosowaną do potrzeb i oczekiwań rowerzystów oraz informowanie rowerzystów o tych miejscach.

Podmioty ubiegające się o oznaczenie muszą spełnić kilka kluczowych kryteriów, tj.:

- bezpieczny parking rowerowy 

- zamykane miejsce do bezpiecznego przechowania rowerów przez noc w obiektach noclegowych

- dostępność do informacji o obszarze: bezpłatnych ulotek, wizytówek, odpłatnych map, atlasów, przewodników itp.

- zestaw narzędzi do samodzielnej naprawy/regulacji roweru oraz kontakty do pobliskich sklepów i miejsc naprawy rowerów

- informacje o innych Miejscach Przyjaznych Rowerzystom,

- informacje o wypożyczalniach rowerów, organizowanych imprezach, wycieczkach rowerowych.

Mile widziane są też różne udogodnienia, np.:

- profesjonalny warsztat rowerowy

- podjazdy, stojaki dla rowerów

- myjka ciśnieniowa do mycia rowerów

- stacja do ładowania rowerów elektrycznych

- transport rowerzystów i rowerów

 

Otrzymanie oznaczenia jest bezpłatne, a podmiot otrzymuje stosowny certyfikat i tabliczkę do umieszczenia przez swoim lokalem. Informacje o ofercie pojawiają się na stronie www.dolnoslaskakrainarowerowa.pl oraz w publikacjach wydawanych przez Stowarzyszenie. Ofertę MPR promuje się na targach i festiwalach, na profilach w mediach społecznościowych. W zamian za to podmiot jest zobowiązany do współpracy i promocji sieci – umieszczenia informacji o sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, udzielania informacji o innych podmiotach, prowadzenia sprzedaży materiałów o obszarze, uczestnictwa w spotkaniach oraz akcjach promocyjnych, osobiście lub poprzez wkład rzeczowy (np. nagrody w konkursach).  

Chętne podmioty zapraszamy do składania wniosków. Nabór trwa od 8 listopada 2018 do 15 stycznia 2019 roku. Do tego dnia należy wysłać wypełniony formularz, stosowne zaświadczenia (jeśli dotyczą), zdjęcia podmiotu, dla którego ma być przyznane oznaczenie, wskazujące na jego przyjazność dla rowerzystów. Wnioski, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane.

Wszystko należy przesłać mailem na adres: dolnoslaskakrainarowerowa@gmail.com lub, jeśli zdjęcia są bardzo duże, transferem poprzez www.wetransfer.com na podany powyżej adres.

Koniecznie przez złożeniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem, gdzie opisane są kryteria obowiązkowe i nieobowiązkowe oraz procedura naboru.  

Informacje: dolnoslaskakrainarowerowa@gmail.com 

Załączniki

  • Pobierz Formularz zgłoszeniowy_MPR w DKR_II.docx
  • Pobierz Regulamin_Miejsca Przyjazne Rowerzystom w DKR.pdf
  • Pobierz Zał. 1 do Regulaminu.pdf
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...