Ciekawe miejsca

Winnica położona jest na Wzgórzach Trzebnickich, porównywanych do włoskiej Toskanii, zaledwie 20 km od Wrocławia. W okolicy winnicy znajdują się piękne trasy rowerowe i piesze. 

Winnica 55-100 jest miejscem, które połączyło ludzi z pasją do tworzenia dobrego wina. Nazwa jest kodem pocztowym miejsca, w którym znajduje się winnica. Marka 55-100 symbolizuje niezapomniane spotkania, pamiątki wspaniałych doświadczeń oraz podróży do miejsc, w których można poczuć się jak na szczycie świata.

W ofercie Winnicy 55-100 znajduje się zwiedzanie winnicy i winiarni, zgłębianie tajników produkcji wina, degustacje win połączone z degustacją smakołyków pochodzących od lokalnych producentów. Mile widziane są grupy turystów - smakoszy, w tym rowerzystów czy osób podróżujących z psami. 

Większość prac w winnicy wykonywana jest ręcznie, co wpływa na wyjątkowy charakter szlachetnego trunku. Wino jest produktem rzemieślniczym oraz unikatowym. Smak, aromat i lekkość win sprawiają, że po jednej degustacji pojawia się apetyt na kolejne spotkanie z produkcją winnicy.

Winnica należy do sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska. Wina otrzymały również Dolnośląski Certyfikat Zielonej Doliny Żywności i Zdrowia przyznawany produktom lokalnym najwyższej jakości. Winnica jest miejscem przyjaznym rowerzystom oraz zwierzętom.

W naszej ofercie mamy wina tj.  Muscaris, Solaris, Cuvée, Regent oraz przetwory z borówki amerykańskiej czy jagody. Przetwory dostępne są wyłącznie na miejscu, a wina można nabyć w winnicy lub zamówić ich dostawę pod wskazany adres.


Winnica 55-100 to miejsce, które połączyło ludzi z pasją do tworzenia dobrego wina. Przesłanie jest proste, nasza nazwa to kod pocztowy miejsca, w którym działamy i uprawiamy winorośl. Winnica położona jest na północ od Wrocławia na Wzgórzach Trzebnickich. Odmiany, które uprawiamy to: Solaris, Muscaris i Regent. Winnica przyjmuje gości w każdy letni weekend, organizując wycieczki z przewodnikiem i degustacje.

 

UDOGODNIENIA DLA ROWERZYSTÓW:

- garaż dla rowerów 
- podjazdy dla rowerów
- stojaki na rowery
- myjka ciśnieniowa
- warsztat rowerowy

INNE UDOGODNIENIA:

- płatność kartą
- mówimy po angielsku 
- obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych
- możliwość bezpiecznego przechowania bagażu
- dostęp do internetu
- miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi
- miejsce przyjazne dla psów

Miejsca

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Region

Wzgórza Trzebnickie

Gmina

Trzebnica

Zdjęcia

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...