Poewangelicki kościół p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza z pocz. XX w., od 1949 r. katolicki, filialny parafii Narodzenia NMP w Goszczu.
Podczas wymiany tynków zewnętrznych częściowo zatarto cechy barokowe. Obecnie jest to jednonawowa, murowana i otynkowana świątynia z wyodrębnionym, nieco niższym od nawy, zwróconym ku południowi prezbiterium. Do prezbiterium przylega zakrystia. Dachy są pokryte dachówką: nad nawą dach jest 2-spadowy z powiekami, nad prezbiterium 2-spadowy.
Zachodnia połać jest wspólna dla prezbiterium i zakrystii. W 2-osiowej elewacji zachodniej i 3-osiowej wschodniej znajdują się duże, 2-poziomowe, 3-dzielne okna zamknięte półkoliście, w zakrystii i elewacji czołowej są prostokątne, nad nimi znajduje sie pozioma elipsa. Portale zamknięte są półkoliście. Na osi od wschodu widać czworoboczną wieżę zegarową, częściowo wtopioną w korpus nawowy zwieńczony spiczastym hełmem krytym blachą.
W przyziemiu wieży znajduje się kruchta, z której jest wejście na kręte schody prowadzące na emporę i wieżę.
Nawa i prezbiterium przykryte są pozornym sklepieniem kolebkowym z częściowo widoczną konstrukcją dachową z ozdobnie ciosanych belek, z wieszarami.
Wnętrze utrzymane jest w kolorystyce biało-złotej z czerwonymi akcentami i niebejcowanego drewna słupów, ławek i podłogi. Od północy znajduje się drewniany chór muzyczny przechodzący w empory. W prezbiterium umiejscowiony jest secesyjny witraż z 1910 r. mistrza A Seilera z Wrocławia.
Wyposażenie kościoła jest neobarokowe z okresu budowy kościoła. W ołtarzu widać obraz W. Veberrücka z 1906 r. przedstawiający Chrystusa Dobrego Pasterza. W prospekcie organowym widnieje instrument wyk. w 1910 r. przez wrocławską firmę E. Wilhelm. Chrzcielnica jest drewniana.
Źródło: www.dolny-slask.org.pl