Wydarzenia

Zapraszamy na wycieczkę rowerową z przewodnikiem #3 w ramach wakacyjnego cyklu #Rowerowe Lato w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej, projektu dofinansowanego ze środków Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. 

Trzecia #3 z wycieczek to "Rowerem z winnicy do pałacu w Goszczu", czyli wycieczka rowerowa, którą rozpoczniemy i zakończymy w Krośnicach, w Winnicy Anna, a pojedziemy do pałacu w Goszczu, gdzie będziemy mieć oprowadzanie. Po powrocie do winnicy spacer oraz ognisko z kiełbaskami i dla chętnych lampka wina. Dla uczestników wycieczki rowerowej możliwość zakupu wina w butelce z rabatem.


 


Zaplanowana trasa liczy ok 60 km. Prowadzi przez Wzgórza Krośnickie do Goszcza pod Twardogórą. Po drodze zobaczymy uroczne stawy krośnickie. W Goszczu dłuższa przerwa, gdzie można skorzystać z kawiarenki, zjeść ciasto lub wypić kawę. Dla uczestników, w ramach opłaty za udział zaplanowane jest zwiedzanie ruin pałacu z przewodnikiem. Ze względu na dystans i zaplanowane atrakcje, wycieczka może trwać dłużej niż do zaplanowanej godziny 16.00. Najlepiej więc zarezerwuj sobie cały dzień. 

Trasa wiedzie zarówno drogami asfaltowymi, jak i leśnymi. Idealnym rowerem na trasę jest rowerem MTB, cross, gravel lub trekking. Nie polecamy roweru szosowego. Ze względu na dystans trasa jest dla uczestników powyżej 12 roku życia. W wycieczce mogą wziąć udział dzieci młodsze podróżujące w fotelikach lub przyczepkach oraz dzieci, które kondycyjnie dadzą radę, mimo młodszego wieku. Dzieci do 16 roku życia biorą udział w wycieczce wraz z opiekunem. 

Z regulaminem wycieczek należy się zapoznać TU


 

MAPKA TRASY 

 

PROFIL WYSOKOŚCIOWY TRASY 

 


Osoby dojeżdżające na wydarzenie samochodem, mogą zostawić auto na parkingu przy Winnicy Anna (wracam w to samo miejsce)

Zachęcamy do przyjechania pociągiem z rowerem (stacja Krośnice, relacja Wrocław - Milicz) -   rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich dostępny jest TU .

Można przyjechać dzień wcześniej lub zostać dzień dłużej, albo jedno i drugie :) Polecamy noclegi w Winnica Anna

 

W razie pytań prosimy o kontakt: 

biuro@dkr.travel.pl 

Zapisy na wycieczkę jedynie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w wydarzeniu.  

 

Gmina

Krośnice, Twardogóra

Zdjęcia

Miejsce wydarzenia

Winnica Anna

Ogrodowa 9, 56-320 Krośnice

Winnica Anna położona jest w malowniczej miejscowości Krośnice na terenie Parku Krajobrazowego...

więcej
Całkowity koszt: 20,00 zł Rezerwacja Zarezerwuj teraz

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...