Wydarzenia

Zapraszamy na wycieczkę rowerową z przewodnikiem #4 w ramach wakacyjnego cyklu #Rowerowe Lato w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej, projektu dofinansowanego ze środków Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. 

Czwarta #4 z wycieczek to "Rowerem w Dolinę Odry", czyli wycieczka rowerowa, którą rozpoczniemy i zakończymy w Wołowie, odwiedzimy Lubiąż i Domaszków, a w nim Pasiekę Zuzia i ścieżkę pszczelarską oraz Bar Domaszków. Tu zaplanowaliśmy oczywiście poczęstunek, byście na własnej skórze mogli przekonać się o przyjazności dla rowerzystów tych miejsc. Na trasie wycieczki znajdą się również Tarchalice i sławne ławki na łączniku pieszo-rowerowym.Zaplanowana trasa liczy ok. 50 km. Starujemy w Zaułku Zielonym (parking przy OSiR) w Wołowie. Trasa prowadzi drogą rowerową po starej trasie kolejowej do Lubiąża. W Lubiążu zaplanowany jest dłuższy postój i zwiedzanie Klasztoru z przewodnikiem. Następnie udamy się do Domaszkowa, gdzie będzie przerwa w Pasiece Zuzia (Miejsce Przyjazne Rowerzystom) oraz poczęstunek w Barze Domaszków. Organizatorzy zaplanowali też inne atrakcje, a wszystko po to, by pokazać najciekawsze miejsca w Dolinie Środkowej Odry. Wycieczkę rozpoczynamy o godz. 09.30 (zbiórka o godz. 09.00) a kończymy ok. godz. 17.00. Czas trwania wycieczki może się wydłużyć, zalecamy więc zarezerwować sobie na  nią cały dzień. 

Trasa wiedzie zarówno drogami asfaltowymi, jak i leśnymi. Idealnym rowerem na trasę jest rowerem MTB, cross, gravel lub trekking. Nie polecamy roweru szosowego. Ze względu na dystans trasa jest dla uczestników powyżej 12 roku życia. W wycieczce mogą wziąć udział dzieci młodsze podróżujące w fotelikach lub przyczepkach oraz dzieci, które kondycyjnie dadzą radę, mimo młodszego wieku. Dzieci do 16 roku życia biorą udział w wycieczce wraz z opiekunem. 

Z   regulaminem wycieczek   należy się zapoznać   TU. 


Osoby dojeżdżające na wydarzenie samochodem, mogą zostawić auto na parkingu OSiR na starcie/mecie wydarzenia, tj. Zaułek Zielony, parking OSiR, 56-100 Wołów 

Zachęcamy do przyjechania pociągiem z rowerem (stacja Wołów, relacja Wrocław - Wołów) - start z Wrocław Główny o godz. 07:50  - przyjazd do Wołowa godz. 08.31 rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich dostępny jest TU.

 


 


Zgłoszenia wyłącznie przez tą stronę internetową: ZAREZERWUJ TERAZ 

Liczba miejsc: 30 osób

Wiek uczestników: 12+

koszt udziału: 20 zł/ osoby dorosłe, 15 zł/ osoby do 18 r.ż. 

Wpłaty przelewem na konto organizatora podane w wiadomości zwrotnej po dokonaniu zgłoszenia. 

W przypadku złych warunków pogodowych lub niezebrania min. 20-osobowej grupy wydarzenie może być odwołane lub odbyć się w innym terminie. Wówczas zwracamy wpłacone środki. 

Osobom, które opłaciły udział, ale nie wzięły udziału, nie zwracamy środków.W razie pytań prosimy o kontakt: 

biuro@dkr.travel.pl 

 

 

Gmina

Wołów

Zdjęcia

Całkowity koszt: 20,00 zł Rezerwacja Zarezerwuj teraz

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...