gmina Wisznia Mała

gmina Wisznia Mała

Gmina Wisznia Mała położona jest we wschodniej części województwa Dolnośląskiego. Obejmuje obszar pomiędzy rzeką Widawą na południu a Wzgórzami Trzebnickimi na północy.  Sąsiaduje od południa z miastem Wrocław, od północnego zachodu z gminą Oborniki Śląskie, od północnego wschodu z gminą Długołęka, a od północy z gminą Trzebnica.  Gmina Wisznia Mała położona jest na obszarze wysokości od 110 - 247 m n.p.m. a największym wzniesieniem jest Wzgórze Wiszniak w Piotrkowiczkach, cel wielu rowerowych wycieczek. Na wzgórzu zorganizowano miejsce odpoczynku, z wiatą, miejscem na ognisko, przenośną toaletą. Z Wiszniaka zawsze jest piękny widok na zieloną okolicę i położony niedaleko Wrocław. Przy przejżystym niebie widać nawet Śniezkę.  

Gmina Wisznia Mała oferuje różnorodne szlaki turystyczne biegnące przez najpiękniejsze zakątki gminy, które połączone są w system regionalnych tras turystycznych.

Ponadto na terenie gminy występuje kilka ścieżek rowerowych tworzących system zwartych dróg do komunikacji rowerowej. Główne ścieżki przebiegają poprzez zewnętrzne miejscowości gminy. Do najważniejszych z nich należą szlaki rowerowe rozpoczynające swój bieg poza granicami gminy i biegnące przez takie miejscowości jak Psary, Szymanów, Szewce, Ozorowice, Strzeszów, Piotrkowiczki. Drugim z najważniejszych szlaków rowerowych jest ścieżka przebiegająca przez miejscowości: Psary, Kryniczno, Malin, Pierwoszów, Wysoki Kościół, Machnice.

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...