gmina Prusice

gmina Prusice

Gmina Prusice położona jest w północnej części województwa dolnośląskiego, w powiecie trzebnickim, na trasie drogi krajowej nr 5 z Wrocławia do Poznania. Gmina jest oddalona jest o około 30 km od Wrocławia oraz o 130 km od Poznania. Jest doskonale skomunikowana z okolicznymi miastami oraz dużymi ośrodkami tj. Wrocław czy Poznań, poprzez położenie przy trasie ekspresowej S5, jak i na trasie kolejowej Wrocław - Poznań. Graniczy z gminami Żmigród, Wołów i Oborniki (również współtworzące ofertę Dolnośląskiej Krainy Rowerowej) oraz Trzebnica i Wińsko.

Doskonałym punktem startu zwiedzania gminy Prusice jest największa wieś gminy - Skokowa (dojazd koleją, możliwy transport rowerów) lub w Prusicach w tzw. Park & Ride, gdzie można pozostawić samochód i wyjechać na trasę, spędzając wczesniej trochę czasu na zwiedzeniu Prusic, które mają sporo interesujących zabytków ((piękny rynek z imponującym ratuszem i bardzo ciekawymi kościołami) i ciekawą zabudowę niemieckiego miasteczka.

Jedną z wyróżniających się wsi jest Borówek w pobliżu Skokowej, gdzie aktywni mieszkańcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu "Borówek" zorganizowali w centrum wsi Miejsce Przyjazne Rowerzystom. W Borówku warto rozpocząć i zakończyć swoją wyprawę, skorzystać z gościny lub zamówić poczęstunek, ognisko z kiełbaskami i domowym ciastem. Stowarzyszenie organizuje też wycieczki po okolicznych trasach dla grup i imprezy rowerowe.

Najlepszą opcją jest obranie kierunku na Żmigród, do którego można dojechać drogą rowerową trasą dawnej kolejki wąskotorowej, skąd już rzut beretem do Milicza.

Gmina Prusice posiada też kilka oznakowanych szlaków rowerowych, które przebiegają w pobliżu ciekawych obiektów architektonicznych i przyrodniczych.

Aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatną
aplikację na
smartfony

App Store Google Play
Phones
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...