ISTNIEJĄCE DROGI ROWEROWE:

Droga rowerowa trasą dawnej kolejki wąskotorowej wraz z małą architekturą turystyczną, na odcinku ok. 23 km. z Grabownicy Milickiej do Gruszeczki. Droga ma szerokość 2 m, nawierzchnia bitumiczna oraz z kruszywa. W trzech miejscach: GRUSZECZKA, SUŁÓW MILICKI, MILICZ ZAMEK i MILICZ WĄSK. ustawiono ekspozycje taboru kolejowego.

(najnowszy odcinek z Sułowa przez Gruszeczkę do granicy gminy, został oddany do użytku w 30 stycznia 2018; nawierzchnia na tym odcinku jest z drobnego kruszywa).

Miejsca postojowe na trasie znajdują się w: Gruszeczka, Sułów, Pracze, Postolin, Kaszowo, Milicz Zamek, Milicz Wąsk. (ul. Przemysłowa, boczna Wojska Polskiego), Ruda Milicka, Grabownica. 

Ciąg pieszo - rowerowy z miejscowości Stawno do Nowego Grodziska o długości 1,8 km tzw. grobla, biegnący między stawami rybnymi Słonecznym Górnym i Wilczym. Grobla stanowi jedną z ciekawszych tras rowerow-spacerowych, z nawierzchnią z kostki betonowej. Wzdłuż drogi prowadzi ścieżka edukacyjna dot. flory i fauny (zwłaszcza ptaków) tutejszych stawów. Na mostku pośrodku drogi przygotowane zostało stanowisko do obserwacji ptactwa. 

Droga rowerowa wewnątrz Milicza, prowadząca do Miłochowic

 

DROGI ROWEROWE W BUDOWIE, PLANOWANE:

Aktualizacja 28.03.2018

Gmina Milicz podpisała w UMWD umowę o dofinansowanie budowy nowych i modernizacji istniejących dróg rowerowych, w partnerstwie z gminami Krośnice i Cieszków w powiecie milickim. Urząd Marszałkowski wspiera inwestycję w kwocie ponad 5 mln zł; powstanie 35 km nowych i wyremontowanych dróg. 

W ramach tego projektu powstaną nowe drogi rowerowe oraz istniejące drogi zostaną dostosowane do ruchu rowerów na odcinku z Grabownicy Milickiej do Bracławia, z Sułowa do Rudy Sułowskiej, z Nowego Zamku do granicy z gm. Cieszków w Średzinie.

Partnerzy również wybudują/dostosują drogi do ruchu rowerowego. Krośnice zbudują odcinek z Wierzchowic, przez Niesułwice, Wąbnice do Rudy Milickiej, gdzie nowa droga połączy się z istniejącą drogą trasą wąskotorówki. Natomiast gm. Cieszków pociągnie nitkę od Średziny, tj. granicy z gminą Milicz, do Gór, Trzebicka, Węzowic, Zwierzyńca, skąd droga poprowadzi do istniejącej ścieżki w Chachalni, gm. Zduny w woj. wielkopolskim. 

Łącznie będzie można korzystać z kolejnych nowych 35 km. 

***

Aktualizacja 30.01.2018 

Otwarcie odcinka drogi rowerowej z Sułowa przez Gruszeczkę, do granicy gminy Milicz z gminą Trzebnica.

***

Aktualizacja 04.01.2018 

Odcinek drogi rowerowej z Sułowa przez Gruszeczkę, do granicy gminy Milicz z gminą Trzebnica, o długości 2,3 km, gotowy! Poza drogą powstała też nawiązująca do tradycyjnej architektury Doliny Baryczy oraz stacji kolejowych, infrastruktura dla rowerzystów (fot. FB Piotr Lech). 

 

***

Aktualizacja 15.11.2017 

Prace na odcinku drogi rowerowej z Sułowa przez Gruszeczkę, do granicy gminy Milicz z gminą Trzebnica. Planowane otwarcie i oddanie do użytku: koniec stycznia 2018.  

 

***

Aktualizacja 15.10.2017 

Trwa budowa odcinka drogi rowerowej z Sułowa przez Gruszeczkę, do granicy gminy Milicz z gminą Trzebnica. Planowane ukończenie koniec stycznia 2018.  

W dalszych planach gminy jest budowa drogi rowerowej łącząca drogę trasą dawnej kolejki wąskotorowej przez Sułów do Rudy Sułowskiej. 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...