ISTNIEJĄCE DROGI ROWEROWE:

Od maja 2018 rowerzyści mogą korzystać z 6,5 km drogi rowerowej z Wszemirowa przez Prusice, Pietrowice Małe, Ligotkę do Dobrosławic (do granicy z Gminą Żmigród, skąd można pojechać dalej odcinkiem żmigrodzkim).

Droga jest asfaltowa, oznakowana, oznaczenie poziome jest fluorescencyjne i świeci w nocy. Infrastruktura towarzysząca to miejsca postojowe, samoobsługowa stacja naprawy rowerów. 

 

 

DROGI ROWEROWE W BUDOWIE:

Aktualizacja 15.05.2018

Inwestor - Gmina Prusice - w połowie maja odebrała formanie nową drogę rowerową, z Wszemirowa do Dobrosławic. 6,5 - kilometrowym odcinkiem można dojechać już do Żmigrodu. 

Aktualizacja 16.04.2018

Przestawiamy zdjęcia z aktualngo stanu prac 6,5 km z Wszemirowa do Dobrosławic (granica z gminą Żmigród), planowany odbiór na maj 2018. 

 

 

 Aktualizacja 01.02.2018

Aktualny stan prac budowy drogi rowerowej na odcinku Wszemirów - Prusice - Pietrowice Małe - Ligotka, do granicy z Dobrosławicami, gdzie zaczyna się już droga rowerowa na terenie gminy Żmigród (6,5 km) na zdjęciach Igora Bandrowicza, gm. Prusice.

Wkrótce zakończenie i oddanie do użytku. Prace nad kolejnymi odcinkami rozpoczną się jeszcze w 2018 roku. 

***

Aktualizacja 17.11.2018 

6,5 km na odcinku Wszemirów - Prusice - Pietrowice Małe - Ligotka, do granicy z Dobrosławicami, gdzie zaczyna się już droga rowerowa na terenie gminy Żmigród (też w budowie).

***

Aktualizacja 15.07.2017

Od lipca do grudnia 2017 na terenie gminy Prusice trwają roboty budowlane w ramach powstającego I etapu budowy dróg rowerowych, które mają połączyć Wrocław z Doliną Baryczy. 

W ramach tego etapu powstaje 6,5 km drogi rowerowej od Wszemirowa przez Prusice, Pietrowice Małe i Ligotkę do Dobrosławic (do granicy z gminą Żmigród).

W roku 2018 ruszy budowa kolejnych odcinków. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...