DROGI ROWEROWE W BUDOWIE:

Aktualizacja 17.05.2018:

W dniu 17.05 br. burmistrz Miasta i Gminy Żmigród Robert Lewandowski podpisał umowę z Urzędem Marszakowskim Województwa Dolnośląskiego, reprezentowanym przez Marszałka Cezarego Przybylskiego na dofinansowanie budowy kolejnego odcinka drogi rowerowej, tym razem z Osieku do Książecej Wsi, o długości 4,7 km. Wartość dotacji to 1,5 mln złotych. Przetarg został zakończony wyłonieniem wykonawcy. Prace budowlane zaczynają się na dniach. Odcinek do Książęcej Wsi, czyli do granicy gminy Żmigród, docelowo ma połączyć drogę rowerową z odcinkiem przebiegającym skrajem gminy Trzebnica i dalej w kierunku Sułowa, Milicza i Grabownicy (odcinek na terenie gminy Milicz liczy ponad 25 km). 

 

Aktualizacja 16.05.2018:

Dziś miał miejsce wstępny odbiór drogi rowerowej na odcinku biegnącej przez: Kanclerzowice, Przedkowice i Dobrosławice (do granicy z gminą Prusice, skąd droga rowerowe biegnie dalej do Wszemirowa). Sprawdzany było spełnienie wymogów technicznych przez wykonawcę. Droga wkrótce zostanie oficjalnie oddana do użytku. 

 

Aktualizacja 04.04.2018

Coraz bliżej końca prac budowlanych i oddania do użytku dróg rowerowych Żmigród-Kanclerzowice-Powidzko-Dobrosławice i dalej w kierunku do granicy gminy z gm. Prusice. Wkrótce otwarcie. (FB Robert Lewandowski). 

 

 

***

Aktualizacja: wrzesień 2017

Od lipca 2017 do kwietnia 2018 w realizacji jest odcinek od granicy z gminą Prusice do Żmigrodu o długości 9 km.  

W roku 2018 rozpoczną się prace budowlane nad kolejnymi odcinkami.

 

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...