O nas

KOLOROWY SZLAK KARPIA w Dolinie Baryczy to ciekawy pomysł promocyjny LGD "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", wzorowany na kolorowych karpia z niemieckiej Bawarii. 

Kolorowe karpie stoją przy atrakcjach turystycznych na terenie calej Doliny Baryczy. Każdy ma swój indywidualny wizerunek. Pomysły na wygląd karpi pochodzą od uczniów lokalnych szkół, którzy zgłosili swoje pomysł w konkursie na magiczne miejsce Doliny Baryczy, zorganizowanym w 2015 roku. Komisja konkursowa wybrała najciekawsze pomysły, które zostały przeniesione na figury karpi przez studentów ASP we Wrocławiu. Plener malarski odbył się w milickim KOM. 

Od momentu pojawienia się kolorowe karpie zyskały wielką popularność. Są najczęściej fotografowanymi i umieszczanymi w sieci obiektami i świetnie promują Dolinę Baryczy. U lokalnych usługodawców można dostać mapkę z rozmieszczeniem rybek i jeżdżąc po Dolinie Baryczy zebrać komplet pieczątek. Nagrodą są gadżety ufundowane przez LGD w Miliczu. 

 


 

Karp przy drewnianym kościele w Trzebicku, fot. D. Wojciechowski 

 


 

 

Karp w Grabownicy, niedaleko Wieży Ptaków Niebieskich, fot. Marta Kamińska  


 

 

Karpfen an der Touristenzentrum Naturum in Ruda Sułowska, fot. Marta Kamińska 

 


 

 Więcej o kolorowym szlaku karpia dowiecie się TUTAJ 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...